Lista aktualności Lista aktualności

Otwarcie "Ptasiego baru"

Rola jaką ptaki spełniają w naszych lasach jest nie do przecenienia, leśnicy traktują je jako swoich sprzymierzeńców w ochronie przyrody. W polskich lasach występuje i zwykle gniazduje ponad 130 gatunków ptaków, ale dbamy również o te zamieszkujące "miejską dżunglę"

Nowy rok, nowe działania. Już we wtorek - 4 stycznia - zapraszamy Państwa na skwer im. dra Henryka Jordana w Solcu Kujawskim, gdzie wspólnie z władarzami miasta otworzymy "Ptasi bar". Choinki prosto z lasu, zamienią się w stołówkę dla naszych latających przyjaciół.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, zaopatrzenia się w pokarm dla ptaków i dołożenie cegiełki, aby ułatwić dostęp do pokarmu dla skrzydlatych sprzymierzeńców.

Dokarmiać czy nie dokarmiać...? Z dokarmianiem ptaków wiąże się duża odpowiedzialność, bo okazuje się, że owo dokarmianie, jeśli jest źle zorganizowane, może ptakom zaszkodzić niż pomóc. Błędy popełniane podczas karmienia są przyczyną wielu problemów u ptaków, a czasem nawet ich śmierci.

Dokarmianie może być przyjemne i pożyteczne, jeżeli uświadomimy sobie, że powinniśmy to robić regularnie w okresie zimowym, nie powinien to być chleb a ziarno czy gotowane (niesolone!) warzywa. Cz wiesz, że np. sikora bogatka potrafi w ciągu dnia zjeść tyle, ile sama waży- czyli nawet do 20 g. 

Jak więc mądrze dokarmiać ptaki? - zajrzyjcie poniżej