Lista aktualności Lista aktualności

Ze sklepu do lasu

Kaufland prowadzi kampanię "#TeamKaufland stawia na zrównoważony rozwój", której adresatami są pracownicy sieci zatrudnieni w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz centrali. Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie świadomości personelu w obszarze ESG (Environmental, Social and Corporate Governance), a także popularyzacja proekologicznych i prospołecznych postaw.

Nie od dziś wiadomo, że lasy pełnią nieocenioną rolę w łagodzeniu postępujących zmian klimatu oraz zapewniają przestrzeń do życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. W środę 24 kwietnia br. pracownicy magazynu centralnego KAUFLAND w Bydgoszczy włączyli się w akcję sadzenia lasu na terenie naszego nadleśnictwa.
Blisko 30-osobowa załoga dała przykład, że każdy z nas może przyczyniać się dla dobra naszej planety. Akcja sadzenia drzew była możliwa dzięki współpracy z leśnikami z Solca, którzy udzielili pracownikom sieci Kaufland instruktażu, przygotowali roczne sadzonki sosny i powierzchnię do obsadzenia. Takie spotkanie z pewnością było nie tylko okazją do wykonania pożytecznej pracy na rzecz lasów i naszej planety Ziemi, ale przede wszystkim integracji pracowników na świeżym powietrzu, w sprzyjających okolicznościach przyrody.

Finałem akcji sadzenia lasu był wspólny posiłek przy ognisku, a uczestnicy (wśród których oprócz pracowników Kaufland’u znaleźli się także ich bliscy), w geście podziękowania i na pamiątkę posadzenia  fragmentu lasu, w roku wyjątkowej rocznicy obchodów 100-lecia Lasów Państwowych, otrzymali drewniany breloczek.