Aktualności

Wielkimi krokami zbliżają się albo w niektórych zakątkach Polski już trwają ferie zimowe - to świetny czas, aby spędzić go z dziećmi i zachęcić do wspólnej aktywności. Choć wyprawy do lasu zazwyczaj planujemy wiosną, latem czy jesienią, kiedy jest cieplej i zielono, to przyznacie, że widok zimowego lasu jest wyjątkowy. I choć śnieg w trakcie ferii to zawsze wielka niewiadoma - nie można się tutaj nudzić...

Wydarzenia

Świąteczny jarmark dobiegł końca. W sobotę, 18 grudnia, na terenie Hotelu "Dobre z lasu" odbył się I Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez leśników z Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż kilku gatunków drewna w kilkunastu różnych sortymentach, sadzonek kilkunastu gatunków roślin, a w sezonie przedświątecznym – także choinek i stroiszu.

Oferta łowiecka

Na terenie obwodów łowieckich dzierżawionych polowania indywidualne i zbiorowe dla myśliwych krajowych i zagranicznych organizują koła łowieckie.

Zagrożenie pożarowe

Jednostki organizacyjne Lasów Państwowych codziennie określają stopnie zagrożenia pożarowego lasu dla 60 stref prognostycznych nie obejmujących obszarów górskich.

Regulamin korzystania z dróg leśnych

W dniu 21 listopada 2019 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Solec Kujawski Zarządzeniem nr 29/19 z dnia 21.11.2019 r. wprowadził Regulamin korzystania z dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Regulamin korzystania z dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego

W dniu 27 stycznia 2020 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Solec Kujawski Zarządzeniem nr 5/20 z dnia 27.01.2020 r. wprowadził Regulamin korzystania z leśnych dróg udostępnionych do ruchu publicznego dla pojazdów silnikowych, zaprzęgowych i motorowerów na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski.