Lista aktualności Lista aktualności

Poczta Polska "przysłała" do Nadleśnictwa Pocztowców

20 października 2020 r. do Nadleśnictwa Solec Kujawski przybyli "Pocztowcy" - Pracownicy Regionu Sieci w Bydgoszczy i z okazji 462. rocznicy powstania Poczty Polskiej posadzili las.

Z uwagi na pandemię, odwołane zostały niemal wszystkie tradycyjnie organizowane uroczystości i aktywności, jednak Poczta Polska nie zapomniała o swojej tradycji i w ramach wspólnego upamiętnienia urodzin zainicjowała akcję sadzenia 462 drzew na 462. rocznicę istnienia narodowego operatora pocztowego.

Takie właśnie sadzenie (zgodnie z epidemiologicznymi ograniczeniami) z udziałem leśników odbyło się na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Pracownicy Regionu Sieci w Bydgoszczy uczcili rocznicę utworzenia Poczty Polskiej sadząc brzozy na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski. Obok stanął również obelisk, który będzie przypominał o tym wydarzeniu na długie lata.

Z okazji swoich urodzin, Poczta Polska wydała spersonalizowaną kartę pocztową oraz znaczek - na obu znajduje się fotografia lasów Nadleśnictwa Solec Kujawski. Powstał także z tej okazji stempel pocztowy, którym przez najbliższe 28 dni urzędnicy Urzędu Pocztowego nr 1 w Solcu Kujawskim będą stemplować listy. Co ciekawe na stemplu widnieje dzisiejsza data i 462.rocznica

Oficjalnym świętem Poczty Polskiej jest 18 października, ponieważ dokładnie 462 lata temu, 18 października, król Zygmunt II August założył Pocztę Polską. 

Od wieków Poczta zapewnia łączność obywatelom i instytucjom! Życzymy Pocztowcom dużo zdrowia! Niech las i drzewa, które posadzą pozwolą im nabrać dużo świeżego i czystego powietrza do pełnienia dalszej misji!