Wydarzenia Wydarzenia

XI Regionalna Wystawa Przyrodniczo-Łowiecka

19 maja 2018 r. po raz kolejny odbędzie się wystawa najciekawszych trofeów łowieckich z sezonu 2017/2018 z Warmii i Mazur.

A to wszystko w Nadleśnictwie Jedwabno !

Oprócz wyeksponowanych najpiękniejszych trofeów łowieckich zapewniamy wiele atrakcji dla każdego - zarówno starszych jak i młodszych. Wielbicieli wszystkich czworonogów na pewno zainteresuje pokaz ras psów myśliwskich a fanów skrzydlatych przyjaciół i sokolnictwa ucieszy profesjonalny pokaz sokolnictwa. Ponadto amatorzy mechanizacji ucieszą oko pokazem prac maszyn leśnych prezentowanych przez ZPHU "FALCO" oraz ekspozycją samochodów terenowych z możliwością jazdy testowej.

W czasie wystawy będzie można podziwiać lub zakupić artykuły wykonane z poroża, dzieła lokalnego rzeźbiarza oraz wyroby z dziczyzny. Pojawi się także pszczelarz, który zdradzi nam kilka tajemnic o pracy w pasiece i pszczołach. Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwać będzie grupa ratunkowa Autrimpus, która prowadzić będzie również pokazy pierwszej pomocy.

Z myślą o najmłodszych przewidziano wiele ciekawych atrakcji, rozrywek i konkursów. Pociechy i ich rodzice będę mogli zmierzyć się z kołem garncarskim, rysować na drewnianych krążkach i przespacerować się po ścieżce zmysłów a na koniec zregenerować siły przy ognisku i ciepłej zupie.

Wystawa jest imprezą otwartą dla wszystkich a organizatorzy, czyli Nadleśnictwo Jedwabno, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie gwarantują, że nikt nie będzie się nudził !

Serdecznie zapraszamy do Jedwabna już 19 maja !

Nadleśnictwo Jedwabno, ul. 1 Maja 3, 12-122 Jedwabno.

Plakat informacyjny