Lista aktualności Lista aktualności

Niech (po)Łączy nas LAS

Ostatni pandemiczny czas zdziałał wiele na niekorzyść integracji społeczeństwa. Pandemia wymusiła przeniesienie wielu dziedzin życia do strefy on-line. Chcemy wyjść z tego wirtualnego świata i zrobić coś w realnym środowisku. Dołącz do nas i posadź z nami ostatnią sadzonkę na terenach dotkniętych #huraganem100lecia

Już niebawem, bo 21 października br., na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbędzie się akcja pn. "Łączy nas LAS", polegająca na wspólnym sadzeniu młodego pokolenia lasu, na powierzchniach zniszczonych przez nawałnicę z sierpnia 2017 roku.Dlaczego sadzenie lasu?

Ostatni pandemiczny czas zdziałał wiele na niekorzyść integracji społeczeństwa. Pandemia wymusiła przeniesienie wielu dziedzin życia do strefy on-line. Chcemy wyjść z tego wirtualnego świata i zrobić coś w realnym środowisku. Nikomu nie trzeba udowadniać jak dobroczynne działanie dla naszego organizmu ma przebywanie na świeżym powietrzu, którego zresztą w lesie jest pod dostatkiem. Jeżeli jesteś związany z lokalną przyrodą i czujesz chęć dołożenia swojej „cegiełki” do przywrócenia naturze zniszczonych lasów – zapraszamy!

Wspólnie napiszmy tę  historię na nowo... Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe jak w tym przypadku, to sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

Poprzez akcję "Łączy nas LAS" nadleśnictwo umożliwia zarówno organizacjom, jak i osobom fizycznym udział w jesiennych odnowieniach na terenach poklęskowych. W zamian za pomoc oferujemy możliwość uczestnictwa w tworzeniu nowego pokolenia lasu „od podszewki”, wpływ na kształtowanie nowego ładu w naszych lasach oraz niepowtarzalną okazję do doświadczenia lokalnej solidarności z przyrodą Puszczy Bydgoskiej. Im nas więcej, tym lepiej.

Zapraszamy do udziału w akcji „Łączy nas LAS”.

Akcja odbywać się będzie w leśnictwie Dobromierz (oddział 252b). Mapa dojazdu dostępna w materiałach do pobrania. przy dużym zainteresowaniu zapewniamy transport.

Ze względów organizacyjnych, prosimy aby osoby zainteresowane udziałem w akcji zgłaszały chęć uczestnictwa telefonicznie - poprzez kontakt z sekretariatem nadleśnictwa (52 387 14 71). Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku - 18 października 2021 r.

Organizator zapewnia: szpadle, rękawiczki i materiał sadzeniowy oraz ciepły posiłek regeneracyjny.

Ze sobą należy zabrać jedynie odpowiednią odzież terenową i niewyczerpane pokłady dobrej energii.

Udział w wydarzeniu jest dobrowolny.
 

Przyjdź i posadź z nami ostatnią sadzonkę na terenach uszkodzonych przez #huragan100lecia.

DO ZOBACZENIA !


Lokalizacja miejsca sadzenia: https://goo.gl/maps/gzpVoRZzc3ckQfr68

Współrzędne: 52.93038328893741, 18.01138334407058