Wydarzenia Wydarzenia

Święto Lasu 2016

Leśnicy Kujaw i Pomorza tegoroczne Święto Lasu będą obchodzili w Solcu Kujawskim na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski w Puszczy Bydgoskiej.

Tym razem organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu "Regionalne Obchody Święta Lasu" odbędą się w sercu Puszczy Bydgoskiej na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski w Solcu Kujawskim.

Obchody Święta Lasu odbędą się 3 czerwca 2016 roku (w piątek). Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:00 w Kościele Parafialnym p.w. bł. Michała Kozala przy ul. Kościelnej 2. Następnie, od godz. 12:30, będą kontynuowane w Ośrodku Szkoleniowym Lasów Państwowych - Hotel, Restauracja „Leśna" przy ul. Leśnej 64.
O godz. 14:00 przewidujemy poczęstunek i spotkanie zaproszonych gości z bracią leśną, co będzie poprzedzone symbolicznym sadzeniem lasu.
Polscy leśnicy już od lat 20-tych ubiegłego stulecia obchodzą tradycyjne Święto Lasu, będące ukoronowaniem pomyślnie zakończonej wiosennej akcji sadzenia lasu. W tym roku również posadziliśmy kolejne, nowe lasy, aby służyły przyszłym pokoleniom. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości !

Relacja z wydarzenia "Święto Lasu w Solcu Kujawskim"