Wydarzenia Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy Święta Dobre z lasu

Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – tak brzmi JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Już w najbliższą sobotę - 18 grudnia 2021 r. - zapraszamy do udziału w naszej pięknej, przedświątecznej imprezie. Czas Adwentu to czas oczekiwania na te jedyne, najpiękniejsze rodzinne święta w roku. Udział w naszym Jarmarku jest doskonałą okazją do tego, aby w gronie rodzinnym, znajomych i przyjaciół posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. W wyjątkowy klimat wprowadzi świąteczna muzyka w wykonaniu soleckiego zespołu „ROAN”. Scena usytuowana będzie na parkingu przy Hotelu „Dobre z lasu”.

W trosce o komfort odwiedzających jarmark, rozpalone będzie ognisko, a w czasie trwania całego wydarzenia będzie dostępna ciepła herbata i możliwość posilenia się ciepłym posiłkiem. Prawdziwi smakosze będą mieli okazję posmakować gęsiny prosto od szefa kuchni. Wśród wystawców znajdą się stoiska gastronomiczne i te z rękodziełem.

Celem Jarmarku jest kultywowanie tradycji i dzielenie się atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, jak również stworzenie możliwości wystawienniczo – handlowych w atrakcyjnym miejscu oraz pięknej scenerii dla wytwórców regionalnych wyrobów artystycznych, kuchni regionalnej, produktów spożywczych oraz lokalnych organizacji. Wśród wystawców znajdą się stoiska gastronomiczne i te z rękodziełem. Podczas jarmarku odbędą się także występy artystyczne. Scena usytuowana będzie na parkingu przy Hotelu „Dobre z lasu”.

W trosce o komfort odwiedzających jarmark, rozpalone będzie ognisko, a w czasie trwania całego jarmarku będzie dostępna ciepła herbata i możliwość posilenia się ciepłym posiłkiem. Prawdziwi smakosze będą mieli okazję posmakować gęsiny szefa kuchni.

Program tegorocznego jarmarku obejmuje:

- akcję krwiodawstwa (we współpracy z RCKiK w Bydgoszczy)

- warsztaty rękodzielnicze „Leśne ozdoby świąteczne”

- stoisko gastronomiczne, rękodzielnicze

- loteria „Szczęśliwy numerek”

- koncert zespołu ROAN

- sprzedaż choinek, równolegle z akcją „Choinka dla wampirka”

 

O godz. 13:00 zapraszamy chętnych Państwa do udziału w konferencji „Dobre z lasu, czyli natura w hotelu”. Tematem przewodnim będzie m.in. prezentacja projektu Hotel i Restauracja "Dobre z lasu".

Wśród tegorocznych wystawców ugoszczą Państwa:

 1. Szlak kulinarny „Niech Cię Zakole” – gęsina,  jagnięcina, złotnicka wieprzowina;
 2. „Makowe Lato” - leśne zioła, ziołolady, octy, grzańce, lemoniady;
 3. Arkadiusz Witkowski  z Torunia -  Grzyby suszone i marynowane 
 4. „Gruczniak” – piwo z Doliny Dolnej Wisły;
 5. „Febrilis” - sztuka drewna – drewniane przedmioty użytkowe;
 6. Marzena Przytarska – Fiut z Borów Tucholskich;
 7. Susz owocowy – brzad od Sikorów z Morzewca (jabłko, śliwka i gruszka na zupę lub kompot wigilijny)
 8. Technikum Leśne w Tucholi
 9. Straż Pożarna w Solcu Kujawskim
 10. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej
   

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest na wolnym powietrzu. Na zewnątrz nie obowiązuje noszenie maseczek osłaniających usta i nos, jednak należy zachować środki ostrożności.
 

 

Nie możecie przegapić tych atrakcji 😊 Czekamy na Was  w najbliższą sobotę (18 grudnia 2021 r. od godz. 11:00)

ZAPRASZAMY i DO ZOBACZENIA!