Wydarzenia Wydarzenia

Bieg Jednostek Wsparcia Sił Zbrojnych na Orientację

Wydarzenie zawieszone do odwołania! 31 marca 2020 r. na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbędą się Mistrzostwa 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Biegu na Orientację.

UWAGA! W związku z zagrożeniem koronawirusem wszystkie wydarzenia zaplanowane w Nadleśnictwie Solec Kujawski zostają zawieszone do odwołania!

W rywalizacji będą uczestniczyć zawodnicy z jednostek bezpośrednio podległych i podporządkowanych Komendantowi 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu (Jednostka sformowana na podstawie rozkazu Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, która swą oficjalną działalność rozpoczęła 1 stycznia 2011 r.). 

Najlepsi zawodnicy biegu na orientację reprezentować będą 1 Regionalną Bazę Logistyczną na Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, które to z kolei będą stanowiły eliminacje do Mistrzostw Wojska Polskiego.

Impreza odbywać się będzie na terenie zrealizowanego w naszym nadleśnictwie projektu Zielony Punkt Kontrolny. 

Na obszarze nadleśnictwa (w różnych miejscach) rozlokowano 25 stałych punktów kontrolnych (PK). Punktami kontrolnymi są słupki drewniane o charakterystycznym wyglądzie - oznaczone logo Lasów Państwowych oraz plakietką z symbolem orienteeringu (biało-czerwony kwadracik), na którym napisano numer PK. Punkty kontrolne rozmieszczone w zróżnicowanym geomorfologicznie terenie służą do pokonywania tras w dowolnych wariantach o różnej długości. 

Więcej na temat Zielonego Punktu Kontrolnego