Wydawca treści Wydawca treści

Wirtualne wycieczki i prezentacje

Zapraszamy na prezentację Nadleśnictwa Solec Kujawski oraz ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej w interaktywnych folderach.

Zapraszamy na wirtualny spacer po terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski (interaktywny folder nadleśnictwa).

Kliknij link aby przeglądać folder

Nadleśnictwo Solec Kujawski ma przyjemność zaprezentować Państwu nowy folder informacyjno-edukacyjny. Przedstawione informacje mają na celu przekazanie wiedzy o środowisku leśnym Nadleśnictwa, zapoznanie społeczeństwa z pracą leśnika oraz zagadnieniami i problemami gospodarki leśnej.

ZAPRASZAMY DO LASÓW NADLEŚNICTWA SOLEC KUJAWSKI, ale pamiętajmy, że tylko „mądre" korzystanie z walorów przyrodniczych lasu pozwoli zachować go dla przyszłych pokoleń.

Zapraszamy na wirtualny spacer po Leśnej ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej "Buczyna" (interaktywny folder nadleśnictwa).

Kliknij link aby przegladać folder   

Nadleśnictwo Solec Kujawski po raz pierwszy wydało folder informacyjny dot. ścieżki edukacyjnej. Folder powstał przy współpracy Nadleśnictwa, Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej i Gminy Nowa Wieś Wielka. Autorami są: Renata Marciniak – nauczyciel przyrody ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej oraz Alina Siedlecka – pracownik Nadleśnictwa Solec Kujawski. Folder obejmuje informacje na temat poszczególnych przystanków i umożliwia zapoznanie się z pracą leśnika oraz zagadnieniami i problemami gospodarki leśnej.

ZAPRASZAMY DO WĘDRÓWEK ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane, bez względu na wiek uczestników.

Każdy opiekun grupy po wcześniejszym zapoznaniu się z programem ścieżki, może opracować zadania do realizacji poszczególnych tematów. Większość elementów zawartych na ścieżce można spotkać w każdym leśnictwie. Dlatego folder może zostać wykorzystany do przeprowadzenia lekcji terenowej przez nauczyciela czy leśnika również w innych miejscach w Nadleśnictwie.

Tekst: A. Siedlecka 

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Hotelu i Restauracji "Dobre z lasu" w Solcu Kujawskim.