Lista aktualności Lista aktualności

Solecka senioriada w Promyczku

16 listopada przekazaliśmy dzieciakom z przedszkola "Promyczek" w Solcu Kujawskim już ostatni karmnik przygotowany w ramach projektu "Solecka Senioriada", realizowanego przez Grupę "Aktywnych Seniorów" z Solca Kujawskiego we współpracy z Nadleśnictwem Solec Kujawski. 

Przedstawicielki "AS-ów" na rozgrzewkę odczytały kilka wierszy i zagadek o ptakach, które dzieci bezbłędnie rozwiązały. Pan Kazimierz wyrecytował wiersz o sójce, która wybierała się za morze. Przy okazji wręczenia karmnika, tradycyjnie pracownicy nadleśnictwa Jan i Lucyna przeprowadzili pogadankę nt. właściwych praktyk w dokramianiu ptaków i przekazali kilka ważnych wskazówek, o których warto pamiętać, jeśli decydujemy się na wsparcie naszych latających przyjaciół podczas zimy.

Przedszkolaki obiecały, że o zawartość karmnika będą dbać wraz z opiekunami, w podziękowaniu dla gości odśpiewały piekną piosenkę. Natomiast Dyrektor Przedszkola Pani Małgorzata Kaczan wręczyła zaangażowanym w realizację projektu podziękowania w formie dyplomów.

My ze swojej strony serdecznie dziękujemy Grupie Aktywnych Seniorów z Panią Marią Mikołajczak na czele za zaproszenie do projektu, działania w służbie przyrodzie to nasza misja.