Wydawca treści Wydawca treści

Oferta łowiecka

Na terenie obwodów łowieckich dzierżawionych polowania indywidualne i zbiorowe dla myśliwych krajowych i zagranicznych organizują koła łowieckie.

Obwody i koła łowieckie na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski

W terytorialnym zasięgu działania Nadleśnictwa Solec Kujawski zlokalizowanych jest 12 obwodów łowieckich (przedstawionych na poniższej mapce), w których gospodarowaniem zwierzyną łowną, zgodnie z zasadami ekologii oraz racjonalnej gospodarki leśnej, rolnej i rybackiej, zajmują się leśnicy oraz myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim oraz leśnicy.

 

Obwody łowieckie

Obwody łowieckie na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski w których gospodarują następujące koła łowieckie:

  1. Obwód łowiecki nr 141 (stary 147) "Łęgnowo" dzierżawiony przez KŁ nr 139 "Rybołów"
  2. Obwód łowiecki nr 152 (stary 158) "Kabat" dzierżawiony przez WKŁ nr 250 "Miś"
  3. Obwód łowiecki nr 153 (stary 159) "Piecki" dzierżawiony przez KŁ nr 139 "Rybołów"
  4. Obwód łowiecki nr 168 (stary 176) "Rojewice" dzierżawiony przez KŁ nr 49 "Piast"
  5. Obwód łowiecki nr 169 (stary 177) "Leszyce" dzierżawiony przez KŁ nr 46 "Sokół"
  6. Obwód łowiecki nr 170 (stary 178) "Noteć" dzierżawiony przez KŁ nr 80 "Darz Bór"
  7. Obwód łowiecki nr 171 (stary 179) "Żabie Błota" dzierżawiony przez WKŁ nr 251 "Szarak"
  8. Obwód łowiecki nr 187 (stary 195) "Broniewo" dzierżawiony przez KŁ nr 12 "Dzik"
  9. Obwód łowiecki nr 188 (stary 196) "Lisewo Kościelne" dzierżawiony przez KŁ nr 50 "Szarak"
  10. Obwód łowiecki nr 189 (stary 197) "Kania" dzierżawiony przez KŁ nr 6 "Złoty Róg"
  11. Obwód łowiecki nr 204 (stary 212) "Jaksice" dzierżawiony przez KŁ nr 52 "Kujawskie"
  12. Obwód łowiecki nr 205 (stary 213) "Pakość" dzierżawiony przez KŁ nr 65 "Nadnoteckie"

Kontakt do Kół Łowieckich wpisanych do serwisu Łowiecki

Sześć spośród wyżej wymienionych obwodów łowieckich (141, 152, 169, 187, 188, 204) dzierżawionych jest przez 6 kół łowieckich (139, 250, 46, 12, 50, 52), które rozliczają swoje roczne plany łowieckie w Nadleśnictwie Solec Kujawski. 

 

Nadleśnictwo nadzoruje gospodarkę łowiecką prowadzoną przez koła łowieckie, które są bezpośrednio odpowiedzialne za prowadzenie racjonalnej gospodarki populacjami zwierzyny łownej.
 

Do zadań myśliwych należy zagospodarowanie łowisk w tym podnoszenie zasobności żerowej łowisk poprzez:

  • zakładanie poletek łowieckich,
  • dokarmianie zwierzyny w okresie zimowym,
  • odsłanianie naturalnych żerowisk w przypadku dużych opadów śniegu,
  • wzbogacanie łowisk w gatunki drzew i krzewów owocodajnych,
  • zakładanie wodopojów,
  • budowę lizawek solnych.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Organizacja nadleśnictwa

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Nadleśniczy jednoosobowo kieruje nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.

NADLEŚNICZY PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 10.00. W PRZYPADKU KIEDY WTOREK JEST DNIEM WOLNYM, INTERESANTÓW PRZYJMUJE SIĘ W DNIU NASTĘPNYM. 

Zastępca nadleśniczego odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych.

Dział Gospodarki Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i ewidencją gruntów oraz nadzorem nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa - w zakresie powierzonym przez starostów urzędów powiatowych, a także pomaga w przygotowaniu narad nadleśniczego z leśniczymi. W dziale znajduje się Pracownik realizujący zadania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy i w tym zakresie podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Do zadań pracownika należy koordynacja całokształtu spraw związanych z przestrzeganiem przepisów i zasad bhp w nadleśnictwie, analizowanie przyczyn wypadków przy pracy i skutków chorób zawodowych, a także stanu zdrowotnego załogi, organizowanie badań, szczepień i innej działalności profilaktycznej oraz podejmowanie środków zaradczych w tym zakresie. Prowadzi całokształt spraw związanych z ochroną przyrody, zagospodarowaniem turystycznym terenów nadleśnictwa oraz edukacją leśną. 

Leśnictwa są podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy. Do leśnictwa przydzielony jest Podleśniczy, który podlega bezpośrednio leśniczemu.

Stanowisko do spraw nadzoru merytorycznego, doradztwa i kontroli zajmowane jest w nadleśnictwie przez inżyniera nadzoru. Inżynier nadzoru kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i ściśle współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.

SKARGI I WNIOSKI PRZYJMUJE INŻYNIER NADZORU - POKÓJ NR 14.

Główny księgowy wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo-księgowych. Główny księgowy kieruje działem finansowo-księgowym.

Dział Administracyjno-Gospodarczy zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. W dziale wykonywane są obowiązki w zakresie postępowań przetargowych, przeprowadzanych przez Nadleśnictwo Solec Kujawski. Dział odpowiada również za Biuletyn Informacji Publicznej. Działem tym kieruje sekretarz.

Stanowisko do spraw pracowniczych i administracji podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w nadleśnictwie.

Posterunek Straży Leśnej jest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego, wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa oraz prowadzenie i nadzorowanie spraw gospodarczo-obronnych, obrony cywilnej, kancelarii tajnej w nadleśnictwie oraz spraw związanych z ochroną tajemnicy państwowej. Posterunkiem kieruje komendant, podległy bezpośrednio nadleśniczemu. Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku. Pracownik prowadzący sprawy ochrony informacji niejawnych w tym zakresie podlega bezpośrednio nadleśniczemu. 

***

Schemat organizacyjny Nadleśnictwa Solec Kujawski.

 

 

Wykaz leśnictw Nadleśnictwa Solec Kujawski:

1. Leśnictwo Będzitowo (Będzitowo 25, 88-180 Złotniki Kujawskie).

2. Leśnictwo Dąbrowa (Chrośna 22, 86-050 Solec Kujawski).

3. Leśnictwo Dębinka z siedzibą w Dobromierzu (Dobromierz 14, 86-060 Nowa Wieś Wielka).

4. Leśnictwo Leszyce (Leszyce 2, 86-060 Nowa Wieś Wielka).

5. Leśnictwo Nowa Wieś i Szkółka Nowa Wieś (ul. Dworcowa 1, 86-060 Nowa Wieś Wielka).

6. Leśnictwo Chrośna (Chrośna 31, 86-050 Solec Kujawski).

7. Leśnictwo Jezierce (Kabat 1, 86-050 Solec Kujawski).

8. Leśnictwo Łażyn (Makowiska 18, 86-050 Solec Kujawski).

9. Leśnictwo Miejskie (Rudy 13, 86-050 Solec Kujawski).

10. Leśnictwo Zagórzanka (86-050 Solec Kujawski ul. Powstańców 21).