Lista aktualności Lista aktualności

z wizytą u Stokrotek

"Mów tak, żeby ludzie uwielbiali Cię słuchać. Słuchaj tak, żeby ludzie uwielbiali do Ciebie mówić." - Autor Nieznany

W miniony wtorek (18.06) odbyło się spotkanie z podopiecznymi Klubu Samopomocy STOKROTKA w Solcu Kujawskim. Zajęcia poprowadziła jedna z edukatorek w nadleśnictwie - Lucyna. Grupka przesympatycznych seniorów nie tylko z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji, ale czynnie uczestniczyła w spotkaniu zadając liczne i interesujące pytania.

Seniorzy zapoznali się ze specyfiką zawodu leśnika, dowiedzieli się jak wiele różnorodnych obowiązków czeka codziennie na pracowników terenowych. Lucyna zapoznała też uczestników ze strukturą Lasów Państwowych i zadaniami związanymi m.in. z ochroną, hodowlą lasu, produkcją szkółkarską czy odnawianiem powierzchni po pozyskaniu drewna.
Jednym z wzruszających momentów spotkania, były wspomnienia podopiecznych klubu, kiedy opowiadali swoje doświadczenia, kiedy to będąc dziećmi mieszkali, bawili się czy wielokrotnie pracowali z rodzicami w lesie. 

Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali blisko 1,5-godzinnej prelekcji, czynnie biorąc udział w dyskusji wyrazili chęć ponownego spotkania.

Dziękujemy za zaproszenie, przesympatyczną atmosferę i znaleziony czas na "spotkanie z lasem".