Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie rodzinne

W sobotę 8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim  ze swoimi rodzicami i opiekunami, wyruszyli na spotkanie z przyrodą.

Wraz z panią Gabrysią uczestnicy spotkania nie tylko zwiedzili leśną ścieżkę dydaktyczną Ku źródliskom, ale poznali bliżej pracę leśnika. Każdy z nas w lesie zwraca uwagę na coś innego, jednych interesują drzewa, drugich jego mieszkańcy, ale pomimo przebywania w lesie, nie sposób poznać go, po godzinie czy dwóch...

Pani Gabrysia "na żywym organizmie" starała się przybliżyć i wyjaśnić czym jest zrównoważona gospodarka leśna i jaką rolę w niej pełnią leśnicy. Świetnym przykładem były m.in. stosy drewna ustawione przy drodze leśnej, które niejednokrotnie skłaniają do rozmowy i wzbudzają ciekawość. To też świetna okazja, by wśród nasłonecznionych wałków czy kłód, zaobserwować rzadko widoczne na codzień zwierzęta, które szukają schronienia przed promieniami słonecznymi bądź odwrotnie wygrzewają się na korze np. jaszczurkę zwinkę, czy takie owady jak np. miedziak sosnowiec czy kłopotek czarny. 
 

A najfajniejsze jest to, że każde leśne spotkanie obfituje w nowe, ciekawe doświadczenia i wrażenia. :)