Lista aktualności
Pamiętajmy o poległych w walce o wolność narodową!
1 września 2020 r. - Tego dnia przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
Główne (centralne) obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywały się przy Pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Jednakże niemalże wszystkie polskie miasta uczczą pamięć o poległych.
Świętowanie zostało zainaugurowane 1 września tuż przed godz. 4.45 na Westerplatte i w Wieluniu, ponieważ miejscowość ta bywa uważana przez wielu za faktyczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Tam, pierwszego dnia wojny o godz. 4.40 spadły pierwsze niemieckie bomby.
Minister środowiska Michał Woś wspólnie z delegacją Lasów Państwowych na czele z dyrektorem generalnym Andrzejem Koniecznym złożył kwiaty pod tablicą na gmachu resortu upamiętniającą pracowników leśnictwa i drzewiarzy poległych podczas II Wojny Światowej.
Leśnicy stale pamiętają i dbają o miejsca pamięci znajdujące się na terenie lasów.
Agresja hitlerowskiej III Rzeszy Niemieckiej na tereny Rzeczypospolitej rozpoczęła najbardziej krwawy konflikt w dziejach świata. W kampanii wrześniowej swój udział mieli również leśnicy i robotnicy leśni.
Działalność polskich leśników w trakcie kampanii wrześniowej
W tym dniu odwiedzamy miejsca pamięci, zapalamy znicze na pomnikach i mogiłach, składamy kwiaty i wiązanki, pamiętając o poległych - którzy zginęli za NASZĄ WOLNOŚĆ.
Nigdy nie zapominajmy o tym godnym podziwu i wiecznej pamięci bezprzykładnym zrywie całego społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia Polaków w obronie Ojczyzny i jej istotnych wartości. Polacy walczyli wtedy o wolność własną i cudzą.
Cześć i chwała bohaterom!