Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Dziecka

Motywem przewodnim leśnego spotkania z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej było bezpieczeństwo podczas wypraw do lasu. Kończący się rok szkolny a zarazem zbliżające się wakacje, to dobra okazja do tego, aby przypomnieć sobie kilka najważniejszych zasad dotyczących przygotowania się do takiej wycieczki.

Blisko 200 uczniów klas I-III wzięło udział w pogadance z naszą koleżanką Lucyną, która przypomniała o tym, że planując wyjście do lasu należy pamiętać o właściwym ubiorze, a zanim wybierzemy się na spacer w leśne ostępy warto wcześniej przejrzeć mapę terenu, który mamy zamiar poznać bliżej.  Dziś na dobrą sprawę nie rozstajemy się  z nowinkami technologiczny, dlatego na leśne wędrówki przyda się z pewnością telefon komórkowy. Oprócz tego że go mamy, warto zadbać, aby w telefonie mieć zapisany numer miejscowego leśniczego czy straży leśnej.

Dzieciaki wiedzą jak spakować plecak turysty oraz co zrobić z wygenerowanymi odpadami po kanapkach, napojach itp., czy że jeśli zabierzemy ze sobą psa to zawsze na smyczy. Rozwialiśmy mity o tym, że kleszcze żyją tylko w lesie i najważniejsze, jak poradzić sobie bez mapy, kiedy zgubimy drogę do domu. Dla utrwalenia tych informacji spotkanie zakończyliśmy krótkim filmem instruktażowym o tym, jak znaleźć się w lesie. 

Pamiętajmy!

Las warto odwiedzać, ale przede wszystkim trzeba pamiętać, że las to żywa struktura, w której ciężko zachować standardy bezpieczeństwa, dlatego jeśli planujesz wycieczkę do lasu - przygotowanie do podstawa.

Zdrowy rozsądek i wiedza pozwolą nam wszystkim bezpiecznie korzystać z uroków leśnych ostępów.