Wydawca treści Wydawca treści

Zielony Punkt Kontrolny

Zielony Punkt Kontrolny to oryginalna polska koncepcja powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu.

Zielony Punkt Kontrolny to oryginalna polska koncepcja powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu, znanych na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses.

Zapraszamy Państwa do korzystania ze zrealizowanego w naszym nadleśnictwie projektu Zielony Punkt Kontrolny. Na obszarze nadleśnictwa rozlokowano 25 stałych punktów kontrolnych (PK), którymi są słupki drewniane o charakterystycznym wyglądzie oznaczone logo Lasów Państwowych oraz plakietką z symbolem orienteeringu (biało-czerwony kwadracik), na którym napisano nr PK. Do każdego słupka przymocowany jest perforator (kasownik), za pomocą którego potwierdzić można swój pobyt na punkcie. Należy w tym celu "skasować" kratkę z karty kontrolnej (startowej), zamieszczonej na obrzeżu mapy, o numerze odpowiadającym odnalezionemu PK. Proszę przy tym zwrócić uwagę, że na karcie kontrolnej i na mapie mamy numery od 1 po kolei w górę, oznaczające kolejność zaliczania PK. Tym numerom przyporządkowane są nr poszczególnych PK (zawsze dwucyfrowe), o czym informację znajdziemy w tabelce z piktogramowym opisem PK. Będąc na punkcie kontrolnym należy uważnie sprawdzić, czy dotarliśmy do tego, którego zgodnie z mapą mieliśmy odszukać.

Poniżej zamieszczamy uniwersalną mapkę do pokonywania tras w dowolnych wariantach o różnej długości.

Więcej informacji na temat koncepcji Zielonego Punktu Kontrolnego można znaleźć na stronie www.zielonypunktkontrolny.pl


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Bezpieczne Grzybobranie

Bezpieczne Grzybobranie

Trwa sezon na grzyby, a leśne parkingi pękają w szwach... Kiedy warunki sprzyjają, amatorów grzybobrania nie brakuje. Niektórzy szybko się zniechęcają, ale ci, którzy wytrwale przeczesują leśne tereny, wracają z pełnymi koszami...

Drogi Turysto!

Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom na terenie nadleśnictwa utworzyliśmy tymczasowe parkingi, na potrzeby usprawnienia ruchu turystycznego w okresie wzmożonego "Grzybobrania".

Na terenie nadleśnictwa oprócz stałych miejsc postoju pojazdów, w okresie jesiennym, każdego roku funkcjonować będą tzw, "Grzyboparkingi". Mają one na celu wyrobienie dobrego nawyku u miłośników lasu i zbioru grzybów, do bezpiecznego i legalnego pozostawienia pojazdu w miejscu do tego przeznaczonym.

Z lokalizacją tych miejsc możesz zapoznać się pobierając mapę.

Życzymy owocnych zbiorów i niezapomnianych wrażen podczas pobytu na terenie lasów Puszczy Bydgoskiej.