Wydarzenia Wydarzenia

XIV Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB

W minioną niedzielę 24 września na niełatwych szlakach Puszczy Bydgoskiej na 3 dystansach ścigało się łącznie ok. 450 rowerzystów i rowerzystek - miłośników jazdy MTB. To ogólnopolskie zawody MTB rozgrywane na terenach leśnych Puszczy Bydgoskiej położonej pomiędzy Bydgoszczą, a Toruniem. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie „Rowerowa Brzoza” w Brzozie we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy, Nadleśnictwem Bydgoszcz oraz Nadleśnictwem Solec Kujawski. Zawody te rozgrywane są od roku 2009. Dystanse główne trudniejsze, to 30 km i 50 km oraz dystans rodzinny ok. 10 km, łatwy technicznie, gdzie startowały rodziny z dziećmi.

Należy dodać, że wiek na tych zawodach nie był ograniczeniem, dowodem na to jest fakt, że w tegorocznej edycji najmłodszy uczestnik rajdu miał 3 lata, zaś najstarszy 73.

Celem tych zawodow jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej, promowanie regionalnych szlaków w szczególności szlaków turystycznych Puszczy Bydgoskiej, promocja Bydgoszczy i Województwa – Kujawsko Pomorskiego w szczególności ze wskazaniem  obszaru metropolitarnego, umożliwienie współzawodnictwa zawodników w maratonie, poprzez połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i zabawą, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Relacja z tegorocznej edycji zawodów: http://bitly.pl/i9Xcm

Wyniki: https://wyniki.b4sport.pl/xiv-metropolia.../m993.html