Wydawca treści Wydawca treści

Program Edukacji Leśnej Społeczeństwa na lata 2022-2031

W Nadleśnictwie Solec Kujawski działalność edukacyjna prowadzona jest na podstawie programu edukacji przygotowanego przy współpracy z podmiotami zewnętrznymi i obowiązującego przez dziesięć lat.

Dokument ten zakłada współpracę ze społeczeństwem w zakresie organizacji przedsięwzięć edukacyjnych, m.in.: festynów, konkursów, wystaw, projektów oraz zajeć edukacyjnych. Głównymi partnerami we współdziałaniu są okoliczne placówki oświatowe. Edukacja skierowana jest do całego społeczeństwa, nie mniej znaczna część osób biorących udział w inicjatywach organizowanych przez naszą jednostkę - to miejscowe szkoły.

W programie planuje się budowę, modernizację oraz naprawy istniejacej infrastruktury edukacyjnej, przygotowanie wydawnictw i doposażenie obiektów w środki dydaktyczne.

Edukacja prowadzona przez leśników jest bezpłatna, a obiekty przygotowane na ten cel służą dodatkowo turystom. Program reguluje zasady prowadzenia edukacji przez jednostkę. Na lata 2022-2031 został opracowany nowy Program Edukacji Leśnej Społeczeństwa, z jego szczegółami można zapoznać się pobierając plik PDF zamieszczony poniżej.


 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jesienne wieści z lasu

Jesienne wieści z lasu

7 października o zmianach zachodzących w przyrodzie w czasie jesieni rozmawialiśmy z przedszkolakami z Przedszkola "PROMYCZEK" w Solcu Kujawskim. Cała opowieść została wzbogacona przygotowaną prezentacją multimedialną. Zatem nie jest już tajemnicą, że niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy, aby przetrwać ten trudny dla nich okres. Ciekawym tematem okazały się jesienne odloty ptaków do ciepłych krajów i tutaj dzieci wykazały się dużą wiedzą. Z zaangażowaniem opowiadały o tych gatunkach ptaków, które odlatują oraz tych, które zostają w Polsce na zimę,i wiedzą dokąd odlatują bociany czarne, a dokąd białe.

Rozmawialiśmy o tym, jak mieszkańcy lasu przygotowują się do zimy i dlaczego liście przebarwiają się, aby ostatecznie odpaść z gałązek drzew. Dużą atrakcją dla dzieci były naturalne okazy przyrodnicze (jesienne liście różnych gatunków drzew) oraz prezentowane na dużym ekranie zdjęcia zwierząt.

Na koniec spotkania dzieci wraz z Panią Lucyną przygotowały swoje jesienne drzewo z liści pokolorowanych własnoręcznie.