Wydawca treści Wydawca treści

Program Edukacji Leśnej Społeczeństwa na lata 2022-2031

W Nadleśnictwie Solec Kujawski działalność edukacyjna prowadzona jest na podstawie programu edukacji przygotowanego przy współpracy z podmiotami zewnętrznymi i obowiązującego przez dziesięć lat.

Dokument ten zakłada współpracę ze społeczeństwem w zakresie organizacji przedsięwzięć edukacyjnych, m.in.: festynów, konkursów, wystaw, projektów oraz zajeć edukacyjnych. Głównymi partnerami we współdziałaniu są okoliczne placówki oświatowe. Edukacja skierowana jest do całego społeczeństwa, nie mniej znaczna część osób biorących udział w inicjatywach organizowanych przez naszą jednostkę - to miejscowe szkoły.

W programie planuje się budowę, modernizację oraz naprawy istniejacej infrastruktury edukacyjnej, przygotowanie wydawnictw i doposażenie obiektów w środki dydaktyczne.

Edukacja prowadzona przez leśników jest bezpłatna, a obiekty przygotowane na ten cel służą dodatkowo turystom. Program reguluje zasady prowadzenia edukacji przez jednostkę. Na lata 2022-2031 został opracowany nowy Program Edukacji Leśnej Społeczeństwa, z jego szczegółami można zapoznać się pobierając plik PDF zamieszczony poniżej.


 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ferie "Podaruj siebie innym"

Ferie "Podaruj siebie innym"

"Podaruj siebie innym!" to hasło, pod jakim corocznie Klub Wolontariatu "Razem", działający w Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie, którego organem prowadzącym jest Pałuckie Stowarzyszenie Przyszłość” organizuje ferie dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości.

Podobnie jak w roku poprzednim, w tegorocznej edycji swoją cegiełkę dołożyło również nasze nadleśnictwo. Gdy za oknem dopisała aura zimowa, to i zajęcia nabrały iście zimowego klimatu. Aby urozmaicić dzieciakom czas oprócz pogadanki na temat dokarmiania zwierząt zimą, którą poprowadziła koleżanka Lucyna, zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których dzieci i młodzież mogły stworzyć karmniki dla ptaków. Każde z dzieci otrzymało swoj własny zestaw złożony z szyszek, ziaren i kubeczka z tłuszczem. Wykonane prace zabrały ze sobą, by wzbogacić przydomowe ogródki i dać latającym przyjaciołom znać, że myślimy o nich, gdy robi się zimno.

Jak widać na załączonych zdjęciach, był to bardzo intensywnie i wesoło spędzony czas! Warsztaty tematyczne pozwoliły uczestnikom dowiedzieć się wielu bardzo interesujących informacji o otaczającym nas świecie i o tym, jak możemy sprawić, aby był lepszy. Zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie, świetnie się bawili, a integracja dzieci i młodzieży z wielu miejscowości i o dużym zróżnicowaniu wiekowym była znakomita.
 
(fot. P. Roszek)