Wydawca treści Wydawca treści

Program Edukacji Leśnej Społeczeństwa na lata 2022-2031

W Nadleśnictwie Solec Kujawski działalność edukacyjna prowadzona jest na podstawie programu edukacji przygotowanego przy współpracy z podmiotami zewnętrznymi i obowiązującego przez dziesięć lat.

Dokument ten zakłada współpracę ze społeczeństwem w zakresie organizacji przedsięwzięć edukacyjnych, m.in.: festynów, konkursów, wystaw, projektów oraz zajeć edukacyjnych. Głównymi partnerami we współdziałaniu są okoliczne placówki oświatowe. Edukacja skierowana jest do całego społeczeństwa, nie mniej znaczna część osób biorących udział w inicjatywach organizowanych przez naszą jednostkę - to miejscowe szkoły.

W programie planuje się budowę, modernizację oraz naprawy istniejacej infrastruktury edukacyjnej, przygotowanie wydawnictw i doposażenie obiektów w środki dydaktyczne.

Edukacja prowadzona przez leśników jest bezpłatna, a obiekty przygotowane na ten cel służą dodatkowo turystom. Program reguluje zasady prowadzenia edukacji przez jednostkę. Na lata 2022-2031 został opracowany nowy Program Edukacji Leśnej Społeczeństwa, z jego szczegółami można zapoznać się pobierając plik PDF zamieszczony poniżej.


 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Bezpieczne Grzybobranie

Bezpieczne Grzybobranie

Trwa sezon na grzyby, a leśne parkingi pękają w szwach... Kiedy warunki sprzyjają, amatorów grzybobrania nie brakuje. Niektórzy szybko się zniechęcają, ale ci, którzy wytrwale przeczesują leśne tereny, wracają z pełnymi koszami...

Drogi Turysto!

Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom na terenie nadleśnictwa utworzyliśmy tymczasowe parkingi, na potrzeby usprawnienia ruchu turystycznego w okresie wzmożonego "Grzybobrania".

Na terenie nadleśnictwa oprócz stałych miejsc postoju pojazdów, w okresie jesiennym, każdego roku funkcjonować będą tzw, "Grzyboparkingi". Mają one na celu wyrobienie dobrego nawyku u miłośników lasu i zbioru grzybów, do bezpiecznego i legalnego pozostawienia pojazdu w miejscu do tego przeznaczonym.

Z lokalizacją tych miejsc możesz zapoznać się pobierając mapę.

Życzymy owocnych zbiorów i niezapomnianych wrażen podczas pobytu na terenie lasów Puszczy Bydgoskiej.