Lista aktualności Lista aktualności

XXI Olimpiada Sportowa

29 czerwca 2023 r. w Nowej Wsi Wielkiej odbyła się XXI Olimpiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gospodarzem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej. Impreza co roku ściąga do sportowej rywalizacji środowiskowe domy samopomocy z całego województwa.
To pierwsza olimpida, do której zaproszono soleckich leśników ze stoiskiem edukacyjno-promocyjnym, mając możliwość zaprezentowania chociaż części swojej pracy. Zawodnicy również próbowali swoich sił, rozwiązując przyrodnicze zagadki. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje.
Do rywalizacji stanęły 44 drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego. Najlepsi okazali się zawodnicy z Solca Kujawskiego, Barcina i Radziejowa. Jednak gratulacje należą się wszystkim Zawodnikom, którzy w tym dniu wykazali się wspaniałą postawą sportową.

 

Po sportowej rywalizacji w pięciu konkurencjach, gdzie ważną umiejętnością była celność, uczestnicy skorzystali z wielu atrakcji. Każda drużyna wróciła do domu z pucharem, medalami i upominkami.

Uśmiechy na twarzach uczestników oraz zainteresowanie potwierdziły, że warto brać udział w takich przedsięwzięciach.