Lista aktualności Lista aktualności

Las pamięci Jana Pawła II

Na terenie całej Polski rusza akcja sadzenia Lasów Pamięci Jana Pawła II, która jest hołdem dla Jego niepodważalnej świętości i zasług dla naszej Ojczyzny.

Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa”. Jest ona wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi.

„Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeżeli miłujecie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Zwracam się w szczególny sposób do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj i za jego rozwój, aby nie zapominali o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem!” - głosił Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku.

Z tej okazji w środę 26 kwietnia br. na terenie leśnictwa Miejskie odbędzie się społeczne sadzenie lasu pn.: "Las pamięci Jana Pawła II", do włączenia się w akcję serdecznie zapraszamy i Państwa. 

 

 

Zabierz rodzinę, znajomych, współpracowników i dołączcie do leśników!

W czasach gdy tak wiele nas dzieli, zróbmy coś wspólnie !

 

Harmonogram wydarzenia:

10:00 - zbiórka na miejscu sadzenia (L. Miejskie oddział 174-i)

10:00 - 10:20 - otwarcie spotkania i powitanie gości

10:20 - instruktaż oraz rozpoczęcie sadzenia

12:30 - posiłek

13:30 - podsumowanie akcji

 

ZGŁOSZENIA do piątku - 21 kwietnia 2023 r. - pod nr tel. 52 387 14 71

 

Dojazd do miejsca sadzenia

Dojazd na powierzchnię sadzenia: zjazd z S10 w drogę pożarową nr 2, na wysokości zjazdu do Solca Kujawskiego (przy fotoradarze).