Lista aktualności Lista aktualności

Zmiany kadrowe!

Nowy Nadleśniczy w Nadleśnictwie Solec Kujawski.

Z dniem 21 października 2020 r. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Bartosz Michał Bazela powołał na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Solec Kujawski Ireneusza Norberta Jałozę

Uroczyste powitanie nowego Nadleśniczego (oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego) odbyło się także 21 października 2020 r., w sali konferencyjnej Ośrodka Szkoleniowego Nadleśnictwa Solec Kujawski.

W imieniu dyrektora RDLP w Toruniu nowego Nadleśniczego na stanowisko wprowadził (21 października 2020 r.) zastępca dyrektora RDLP w Toruniu - Bartosz Pewniak.

Ireneusz Norbert Jałoza posiada 28-letni staż pracy w Lasach Państwowych. Jeżeli chodzi o przygotowanie zawodowe, to ukończył Technikum Leśne w Tucholi i studia na Wydziale Leśnym w Poznaniu. Od początku swojej kariery zawodowej najdłużej - bo aż 20 lat pracował jako leśniczy. Ostatnio pracował na stanowisku zastępcy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. 

Nowy Nadleśniczy jest pasjonatem hodowli lasu oraz brakarstwa, czyli klasyfikacji drewna. Poza pasjami zawodowymi lubi biegać - nie tylko po lesie, ale również w maratonach typowych i ekstremalnych. W pracy ceni sobie samodzielność. Podkreśla, że leśnikami jesteśmy dwadzieścia cztery godziny na dobę, ponieważ przez pryzmat naszej osoby, naszego postępowania, naszych decyzji, zachowań, a nawet wyglądu (ubiór w mundur) budowana jest opinia, czy nawet ocena Lasów Państwowych.

Leśników postrzega jako ludzi z pasją, z powołaniem do służby dla lasów.