Lista aktualności Lista aktualności

Wyprawy do lasu także dla osób niepełnosprawnych

Lasy Państwowe przygotowały kilka gotowych propozycji weekendowych wypraw do polskich lasów. Oferta zawiera miejsca, które częściowo zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Kompleksowa oferta turystyczna zawiera wszystkie niezbędne informacje – plan zwiedzania na poszczególne dni i krótki opis miejsc, które warto odwiedzić. Wystarczy wybrać "coś" z oferty i wyruszyć w podróż.

Pomysł na weekendowe wyprawy

Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Są wyprawy przygotowane specjalnie dla rodzin, osób aktywnych sportowo, ale i dla seniorów. Zależy nam na tym, by każdy mógł korzystać z uroków i dobroczynnego wpływu lasów. Również osoby z niepełnosprawnościami.

Więcej na temat oferty wypraw dla osób z niepełnosprawnościami

Wyprawa przetłumaczona na polski język migowy (PJM) – „Szlakiem połonin bieszczadzkich” 

Nadleśnictwo Solec Kujawski znalazło się również na liście obiektów rekreacyjno - wypoczynkowych i edukacyjnych, które zostały częściowo dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy położony na terenie siedziby nadleśnictwa przy ul. Leśnej 64.

Mapa obiektów rekreacyjno – wypoczynkowych i edukacyjnych na terenie Lasów Państwowych, które częściowo zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami