Lista aktualności Lista aktualności

Wspólnie dla lasu - kierunek Runowo

Nadleśnictwo Solec Kujawski zostało zaproszone na wspólne sadzenie lasu zniszczonego wskutek nawałnicy i pojechało!

W dniu 8 listopada 2019 r. pracownicy Nadleśnictwa Solec Kujawski pojechali do Leśnictwa Dąbrowice na terenie Nadleśnictwa Runowo, aby w ramach akcji "Wspólnie dla lasu – solidarni z klęską" posadzić "kawałek" lasu, na terenie zniszczonym przez nawałnicę w dniach 11/12 sierpnia 2017 r. Grupie "pomocników" czynnie przewodniczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Solec Kujawski Jakub Siedlecki. 

Wspólnie, solidarnie możemy napisać dalszą historię zniszczonych lasów, aby w przyszłości nasze dzieci i wnuki mogły cieszyć się ich pięknem - napisał w zaproszeniu Nadleśniczy Nadleśnictwa Runowo Kamil Walenciuk.

Huragan, który miał miejsce w sierpniu 2017 roku, dokonał ogromnych zniszczeń, na znacznym obszarze kraju. Była to największa niszczycielska nawałnica w dziejach Lasów Państwowych. Na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski nawałnica "zahaczyła" i zniszczyła ponad 150 ha. Na obszarze będącym w zarządzie naszych kolegów (Nadleśnictwa Runowo) doszczętnie zniszczonych zostało ponad 2 tysiące hektarów lasu.

Od dwóch lat, każdej wiosny i jesieni odnawiamy zniszczone powierzchnie. Obecnie jest to nasze priorytetowe działanie - Przywrócenie młodego pokolenia lasu na zniszczonych obszarach

Więcej na temat akcji "Wspólnie dla lasu - solidarni z klęską"