Lista aktualności Lista aktualności

Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do domu, na stół czy do wielkanocnego koszyczka.

Wielkanoc - dla jednych to święto przynosi wiosenne odprężenie, dla innych jest powodem, aby posprzątać dom, czy udekorować go radosnymi kolorami i ugotować coś dobrego, dlatego z przyjemnością zorganizowaliśmy warsztaty wielkanocne, które  wprowadziły uczestników warsztatów w tematykę dekoracji tego wyjątkowego w roku okresu.

W piątek - 8 kwietnia - uczniowie klas III szkół podstawowych z terenu Solca Kujawskiego oraz dzieci, które pochodzą z terenów dotkniętych walkami w związku z sytuacją militarną na Ukrainie, wzięli udział w warsztatach świątecznych organizowanych przez nadleśnictwo. Uczestnicy mogli rozwinąć swoje zdolności plastyczne i manualne. Możliwość własnoręcznego wykonania atrakcyjnej ozdoby jest dla dziecka źródłem ogromnej satysfakcji, o czym mieliśmy okazję się sami przekonać. Frajda z ich przygotowania towarzyszyły na każdym etapie ich tworzenia. Planując te warsztaty, o to właśnie nam chodziło - cel osiągnęliśmy :)

Warsztaty wielkanocne to także znakomita okazja do pokazania dzieciom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę. Na zajęciach dzieci miały szansę dowiedzieć się, jak łączyć ze sobą różne materiały i faktury oraz jak wiele wspólnego łączy Wielkanoc z lasem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się ozdoby ze sklejki m.in. ażurowe pisanki, zajączki, barany czy kury z jajkami oraz ozdoby z gałązek i pieńków brzozowych. Kreatywność dzieci nie miała końca, prace były wykonane bardzo oryginalne i starannie, co można zobaczyć na zdjęciach. Dekoracje wykonane przez dzieci ozdobią wielkanocne okna i stoły w ich domach. 

Dziękujemy za aktywny udział w warsztatach, głowy pełne pomysłów i ręce gotowe do pracy 😊