Lista aktualności Lista aktualności

Rusza kampania społeczna „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”

23 lutego podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją rusza 12. edycja kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

Lasy Państwowe po raz trzeci są partnerem kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję."

Szczególnie w czasie pandemii rola regularnych spacerów w lesie jest nie do przecenienia, by chronić Polaków przed obniżeniem nastroju i zachorowaniem na depresję.

Więcej na temat kampanii

Z najnowszych badań przedstawionych podczas inaugurującej akcję konferencji wynika, że ponad połowa pacjentów, którzy chorowali na COVID-19, zmaga się z zaburzeniami psychicznymi

W sytuacjach takiego zagrożenia, kiedy szukamy dystansu społecznego, ukojenia i otuchy zawsze możemy szukać w otoczeniu przyrody. Obszary leśne coraz częściej stają się taką oazą dla ludzi, którzy potrzebują jakiejś odskoczni.

Leśnicy pomagają wszystkim miłośnikom lasu, którzy potrzebują wsparcia w zrozumieniu zasad funkcjonowania lasu i znajomości reguł bezpiecznego przebywania w lesie.

Las może pomagać w leczeniu depresji. Lasy Państwowe nieustannie czynią starania aby wzmacniać społeczną funkcję lasu.

Zapraszamy wszystkich szukających ukojenia w naturze na szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne, miejsca odpoczynku, a także do naszego ośrodka wypoczynkowego.

Pamiętajmy jednak aby uszanować to globalne sanatorium - jakim jest las, co najmniej tak, jak własne mieszkanie!