Lista aktualności Lista aktualności

Niewątpliwie życiowe decyzje...

Emerytura znaczy zasłużona. I tak widocznie stwierdzili nasi koledzy. Dziękujemy im za wieloletnią pracę i służbę.

W dniu 28 sierpnia 2020 r., na zasłużoną emeryturę odszedł kolega Mieczysław Szambor (Leśniczy).

Nieco wcześniej, 27 kwietnia 2020 r. na zasłużoną emeryturę odszedł także kolega Ryszard Kupczak (Inżynier Nadzoru).

Pan Mieczysław Szambor - Leśniczy Leśnictwa Zagórzanka pracował w Lasach Państwowych nieprzerwanie od 1 września 1971 r. po ukończeniu Technikum Leśnego w Tucholi. Początkowo pracował w Nadleśnictwie Solec, potem Cierpiszewo na stanowiskach praktykanta, podleśniczego, podleśniczego technologa. Z dniem 18 lipca 1978 r. został przeniesiony na własną prośbę do Nadleśnictwa Olsztynek, gdzie pracował na stanowiskach leśniczego ds. lasów niepaństwowych i leśniczego. Jednak umiłowanie lasów kujawsko-pomorskich nakazało mu wrócić do służby lasom Puszczy Bydgoskiej i z dniem 1 września 1988 r. został na własną prośbę przeniesiony do Nadleśnictwa Solec Kujawski i tu zatrudniony na stanowisku podleśniczego, a od 1 listopada 1992 r. do ostatniego dnia pracy w "lasach" na stanowisku leśniczego Leśnictwa Zagórzanka w Nadleśnictwie Solec Kujawski. Cieszył się sympatią w środowisku zawodowym leśników, a dzięki swojej nienagannej postawie wniósł duży wkład w rozwój i ochronę lasów kujawsko-pomorskich.

Pan Ryszard Kupczak - Inżynier Nadzoru pracował w Lasach Państwowych nieprzerwanie od 10 września 1969 r. po ukończeniu Technikum Leśnego w Goraju. Początkowo został zatrudniony na stanowisku praktykanta, później podleśniczego w nieistniejącym już Nadleśnictwie Bartodzieje. Z dniem 1 stycznia 1975 r. został zatrudniony na stanowisku leśniczego Leśnictwa Będzitowo w Nadleśnictwie Bydgoszcz. W międzyczasie podjął naukę na Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu, którą ukończył w 1976 r. uzyskując tytuł inżyniera leśnika. Dodatkowo w trakcie wykonywania obowiązków pełnił nadzór nad lasami niepaństwowymi. Z dniem 1 stycznia 1994 r. Leśnictwo Będzitowo weszło w skład Nadleśnictwa Solec Kujawski i Pan Ryszard został leśniczym Leśnictwa Bedzitowo tutejszego nadleśnictwa. Z dniem 1 września 2010 r. został Inżynierem Nadzoru w tymże Nadleśnictwie Solec Kujawski i na tym stanowisku przepracował do ostatniego dnia swojej pracy w "lasach". Jego doświadczenie w pracy w Lasach Państwowych było skarbnicą wiedzy dla pozostałych pracowników nadleśnictwa, a pełna kultura osobista i wewnętrzny spokój w codziennej pracy pozwalały na uniknięcie napięć podczas prowadzonych przez niego kontroli i zauważenie nieprawidłowości. 

Naszym emerytom życzymy dużo sił i zdrowia na realizację wszystkich planów i marzeń, na które nie było czasu podczas pracy zawodowej. Dziękujemy im również za wszystkie dni wsparcia, pomocy i dobrego słowa. Mamy nadzieję, że kiedy zajdzie potrzeba to posłużą nam swoim doświadczeniem i wiedzą.

Nadleśniczy wraz z załogą Nadleśnictwa Solec Kujawski.