Lista aktualności Lista aktualności

Las w obiektywach leśników

Rusza dziesiąta edycja konkursu fotograficznego „Lasy w obiektywach leśników” pod patronatem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Udział w konkursie wziąć mogą wszyscy pracownicy LP, którzy w bardziej lub mniej profesjonalny sposób zajmują się fotografią.

W tym roku wyodrębniono trzy kategorie zdjęć:

• Leśne prace – zdjęcia przedstawiające pracowników Lasów Państwowych przy codziennej pracy związanej z gospodarką leśną i edukacją, pracowników firm współpracujących z LP w trakcie wykonywanej pracy, a także osoby rekreacyjnie odwiedzające las i korzystające z infrastruktury leśnej;
• Leśny krajobraz – zdjęcia przedstawiające krajobrazy polskich lasów na różnych etapach ich życia (uprawy, młodniki, drzewostany dojrzałe);
• Fauna i flora – zdjęcia przedstawiające zwierzęta i rośliny występujące w polskich lasach;

oraz
• Leśny film – krótkie amatorskie filmy o lesie, pokazujące np. leśną przyrodę, pracę w lesie, pracowników Lasów Państwowych.

Uczestnik może zgłosić maksymalnie do 5 zdjęć w każdej kategorii (a więc łącznie do 15 zdjęć) oraz 2 filmy.
Prace należy przesyłać do 14 grudnia 2020 r. z dopiskiem "X Konkurs fotograficzny” na adres:
Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
ul. Grójecka 127; 02-124 Warszawa
lub 
e-mailem na adres bogumila.grabowska@cilp.lasy.gov.pl, podając w treści wiadomości link do Dysku Google, Wetransfer, Dropbox lub innego systemu przesyłania plików, który nie wymaga zakładania konta w celu ich pobrania. Zdjęć nie należy wysyłać w postaci załącznika do e-maila. W tytule wiadomości należy wpisać: „X konkurs fotograficzny”.

Do prac należy dołączyć wydrukowany, wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (w przypadku przesyłki tradycyjnej) lub jego skan (w przypadku drogi elektronicznej), dostępny w Portalu Pracowniczym Lasów Państwowych.

Organizatorem konkursu jest Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.