Lista aktualności Lista aktualności

Akcja #sprzątaMY

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że mogłyby wypełnić ponad tysiąc wagonów kolejowych. Kosztuje to blisko 20 mln zł. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu. Lasy to nasze wspólne dobro, odwdzięczmy się im za to, co nam dają....

W związku z zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudę akcją sprzątania lasu pn. "#sprzątaMY, na terenie nadleśnictwa Solec Kujawski przeprowadzono taką w sobotę - 11 czerwca 2022 r.
 
Organizatorami akcji byli:
Fundacja Zielone Jutro, Nadleśnictwo Solec Kujawski, Lasy Państwowe, Hotel i Restauracja "Dobre z lasu", horyzont.solec.pttk.pl, Fundacja "JeKo" Jak jeż z kotem, Hufiec ZHP Solec Kujawski
 
Udział wzięli nie tylko licznie zgromadzeni mieszkańcy Solca Kujawskiego czy Bydgoszczy, ale również obywatele Ukrainy.Nie brakowało również harcerskiej młodzieży oraz dzieci. Najmłodsze miały zaledwie 2 lata... Ochotnicy "uzbrojeni" w rekawiczki i worki wyruszyli w las w okolicy ulicy Średniej. To okolica w pobliżu działek ROD, niestety ilość śmieci, która jest tutaj generowana nie napawa optymizmem. Tym bardziej Wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i poświęcili swój czas wolny, składamy słowa podziękowania, w uznaniu za troskę o przyrodę, która nas otacza.
 
Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy swe pociechy od najmłodszych lat wychowują w duchu dbałości o środowisko.