Lista aktualności Lista aktualności

"Przedziwna Puszcza Białowieska"

Zachęcamy do obejrzenia filmu, którego tematem przewodnim jest problematyka ochrony Puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym oraz społecznym. W produkcji poruszone są również wątki wielowiekowej działalności człowieka na obszarze Puszczy i jej efektów.

„Przedziwna Puszcza Białowieska” to film przygotowany przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.

Film stanowi odpowiedź na problem potrzeby podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz poziomu wiedzy o różnorodności biologicznej i funkcjonowaniu ekosystemów.

W „Przedziwnej Puszczy Białowieskiej” poruszono zarówno zagadnienia dotyczące ochrony tego terenu, jak i jego historii. Autorzy opisują losy puszczy na przestrzeni wieków. 

„Przedziwna Puszcza Białowieska" - Film o ochronie cennego obszaru

Równocześnie i solidarnie z siostrą Puszczą Białowieską zapraszamy do nieco odmiennej - bo porośniętej borami sosnowymi Puszczy Bydgoskiej, której środkowy fragment stanowi właśnie Nadleśnictwo Solec Kujawski. Kompleksy leśne puszczy należały do połowy XIV wieku do książąt kujawskich, a następnie do królów polskich i były to tzw. Bydgoskie Bory Królewskie

Po obejrzeniu filmu o Puszczy Białowieskiej zapraszamy do Puszczy Bydgoskiej w celu zestawienia zebranej wiedzy w kontekście różnorodności biologicznej i funkcjonowaniu różnych ekosystemów. Różnych ale równie pięknych. Puszcza Bydgoska charakteryzuje się z kolei występowaniem rozległych pól wydm śródlądowych o zróżnicowanych formach.