Lista aktualności Lista aktualności

Podarujmy prezent Oleczkowi - do 01.01.2021 r. trwa zbiórka!

Apel o pomoc! Syn leśnika z Nadleśnictwa Kaliska choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc mu może terapia genowa za 9,5 mln złotych. To najdroższy lek świata. Od kilku miesięcy prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca. Czas ucieka, bo lek można podać do ukończenia 2 roku życia.

Nadleśnictwo Solec Kujawski przekazało na licytację dla Olusia kolejny obraz rzeźbiony w drewnie pozyskanym z soleckich lasów, podobnie jak poprzedni wykonany przez 13-letnią artystkę z Pracowni Rzeźby Soleckiego Centrum Kultury. Praca zdobyła I miejsce w konkursie: "Dbajmy o las i jego mieszkańców" kat. szkoły podstawowe.

Pomóżmy teraz! Pomagajmy zawsze!...

Do 1 stycznia 2021 r. trwa jeszcze zbiórka

SMA - rdzeniowy zanik mięśni to choroba, która powoduje obumieranie neuronów i postępujące osłabienia i zaniku mięśni szkieletowych. Nowatorska terapia genowa pojawiła się rok temu w USA i działa inaczej niż lek dostępny w Polsce, wpływając bezpośrednio na uszkodzony gen SMN1. Polega na jednorazowym podaniu, które wystarcza na całe życie.

Mówi się, że jest to najdroższy lek świata, bo kosztuje ponad 2 miliony dolarów. W Polsce można go podać również w Lublinie, bez konieczności wyjazdu do USA.

Założeniem pomocy Leśników dla Oleczka jest pokazanie, że brać leśna jest w stanie zmobilizować się do organizacji akcji pomocy na skalę Polski. Przygotowaliśmy mapę Polski z podziałem na Nadleśnictwa – pomoże to lepiej skoordynować działania i – mamy nadzieję – zachęci Was Koleżanki i Koledzy do rywalizacji w pomaganiu. 

Jak wspomóc Olka Lewandowskiego w walce z SMA?

Nadleśnictwa chcące wziąć udział w akcji pomocy dla Oleczka przekazują informację o włączeniu się do akcji pod adres mailowy mapadolasu@gmail.com z dopiskiem „Leśnicy Oleczkowi”.

Po rejestracji Nadleśnictwo trafi na mapę Oleczka pod adresem:

https://mapadolasu.com/olek/

Dla osób chcących śledzić na bieżąco losy Oleczka serdecznie zapraszamy do Grupy Facebook LEŚNICY OLECZKOWI dostępnej pod adresem: https://www.facebook.com/groups/lesnicyoleczkowi

PROPOZYCJE DZIAŁAŃ:

1. Wpłaty darowizn na Leśną Skarbonkę (skarbonka dla leśników), która została utworzona dla Oleczka na portalu Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/lesnicyoleczkowi
2. Wpłaty darowizn na główną zbiórkę na portalu Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/olus-sma
3. Prowadzenie akcji pozwalających na zbiórkę pieniędzy, np.:

a) wystawianie gadżetów Nadleśnictwa na licytację charytatywną pod adresem: https://www.facebook.com/groups/licytacje.olus. Pieniądze uzyskane z licytacji można również wpłacać pod adresem https://www.siepomaga.pl/lesnicyoleczkowi,
b) organizacja zbiórek pieniędzy w parafiach znajdujących się na terenie administrowanym przez jednostki Lasów Państwowych.
c) organizacja lub współorganizacja  wydarzeń, festynów, pikników, kiermaszów z ciastem, grill i innych wydarzeń powiązanych ze zbiórką pieniędzy.
d) wysyłanie pism z prośbą o darowiznę do współpracujących  firm.
e) zbiórka nakrętek i puszek przeznaczonych do recyklingu, sprzedaż i zasilenie zbiórki.
f) zbiór złomu złota i srebra.
g) rozwieszanie plakatów i ulotek, udostępnianie informacji o zbiórce na Facebook i stronach internetowych.
h) włączenie do akcji lokalnych samorządów, drużyn sportowych, sportowców, OSP, bardzo chętnie współpracują np. biegi, mecze, zawody, wspólne inicjatywy, pikniki, grille, kawa, ciasto.
i) nagłośnienie akcji w mediach, lokalnych gazetach, wydawnictwach internetowych, radio i telewizji.
j) lokowanie puszek do zbiórki pieniędzy z naszej Fundacji w sklepach, restauracjach, salonach fryzjerskich, kosmetycznych.

Wszelkie informacje na temat zbiórki i pomocy dla Olka Lewandowskiego znajdują się pod adresami:

Siepomaga.pl:

https://www.siepomaga.pl/olus-sma

Dla leśników Portal pracowniczy Lasów Państwowych.

Grupa Facebook:

https://www.facebook.com/OleczekPokonaSMA

https://www.facebook.com/groups/lesnicyoleczkowi