Lista aktualności Lista aktualności

"JEŻYK" - IV BIEG NAJEŻONY PRZESZKODAMI

19 września 2020 r. na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbędzie się IV Bieg Najeżony Przeszkodami „Jeżyk”.

"Jeżyk" - Bieg Najeżony Przeszkodami to bieg crossowy (tereny leśne, podmokłe, trawers, naturalne i przygotowane przeszkody) na dystansie 5 km. Bieg odbędzie się w sobotnie popołudnie (19 września 2020 r.) na terenie Leśnictw: Miejskie i Łażyn. 

Strome podbiegi, zbiegi, przejścia przez głębokie strumyki, bagna, skoki po powalonych pniach czy ogromnych korzeniach drzew, bieg trawersem oraz liczne przygotowane przeszkody w przepięknych okolicznościach leśnych – taki właśnie jest „Jeżyk”. Jeżeli biegasz i chciałbyś spróbować czegoś więcej zapraszamy na „Jeżyka”.

O godzinie 10.00, w miejscu startu tj. na polanie leśnej, przy wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa Solec Kujawski rozpocznie się odbiór pakietów startowych. Sam bieg rozpocznie się o gdz. 13.00. 

Organizatorem biegu jest Nadleśnictwo Solec Kujawski, przy udziale MUKS „Start” Solec Kujawski, OSiR Solec Kujawski oraz portalu frit.pl. 

„Jeżyk” – to bieg charytatywny. W ramach imprezy pomagamy prawdziwym JEŻOM, wspomagamy organizację, która bezinteresownie ratuje te zwierzęta. W miarę możliwości zabierzmy trochę mokrej, kociej karmy.

Więcej szczegółów o biegu