Lista aktualności Lista aktualności

"Jesteśmy razem"

Cztery miesiące temu stanęliśmy przed wielką próbą, na którą nikt nie był przygotowany, na którą nie sposób się przygotować. Toczące się od lutego działania wojenne w Ukrainie spowodowały, że nasi wschodni sąsiedzi zmuszeni zostali do opuszczenia swoich domów i szukania bezpiecznego miejsca poza granicami swojej ojczyzny. Ta bezprecedensowa w naszej historii sytuacja stała się dużym sprawdzianem dla nas wszystkich, sprawdzianem z człowieczeństwa.

2 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Solcu Kujawskim odbył się koncert pn. ,,Jesteśmy razem". Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Niedźwiedzka, która serdecznie podziękowała wszystkim obecnym gościom reprezentującym Samorządy, Firmy i Organizacje oraz Pracownikom i Uczniom szkoły za niezwykle hojny odzew na akcję pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy osiedlili się na terenie gminy Solec Kujawski.
 
Koncert przygotowany został przez młodzież z oddziału przygotowawczego z Ukrainy wspólnie z rówieśnikami ze SP nr 1. Wśród zaproszonych gości był również przedstawiciel Nadleśnictwa Solec Kujawski. To forma podziękowania dla wszystkich instytucji z Solca Kujawskiego, które zaangażowały się w pomoc dla rodzin ukraińskich, które w Polsce znalazły schronienie, w związku z agresją Rosji na Ukrainę. We wzruszających słowach podziękowały za okazaną pomoc: "Wyrażamy swoją wdzięczność za ogromne dobro i bezinteresowność ..." to tylko ich fragment.
 
Głównym przesłaniem podczas występu artystycznego było pokazanie równości i wsparcia dla naszych przyjaciół zza wschodniej granicy, w tej trudnej sytuacji. Dzieci przedstawiły prezentacje w języku ukraińskim i polskim, podczas której pokazano obraz najpiekniejszych miejsc na Ukrainie sprzed i po atakach bombowych.